Atveriami darželiai, pedagogai kviečiami testavimui

2020 05 12

Atveriami darželiai, pedagogai kviečiami testavimui

Nuo gegužės 18 d. į uostamiesčio darželius galės sugrįžti visi vaikai. Vis dėlto, šią galimybę reikėtų įvertinti labai atsakingai. Jei vaikas serga lėtinėmis ligomis, gyvena kartu su rizikos grupėms priklausančiais asmenimis, tėvams rekomenduojama šių vaikų į darželius nevesti. Tėvai, kurie turi galimybę vaikus prižiūrėti namuose, taip pat gali darželių paslaugomis nesinaudoti.

„Karantino metu nelankant ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų, joks mokestis už šį laikotarpį skaičiuojamas nebus, tad tėvai, kurie turi galimybes, vaikus drąsiai ir toliau gali prižiūrėti namuose. Bet kokiu atveju, pirmiausia būtina įvertinti galimą riziką ir tik tada priimti sprendimą dėl grįžimo į darželį. Tai – galimybė, bet ne privalomas veiksmas“, – teigia Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Darželių vadovai per šią savaitę raginami susisiekti su ugdytinių tėvais ir sužinoti preliminarų kitą savaitę atvyksiančių vaikų skaičių. Nuo to priklausys, kaip bus organizuojamas maitinimas. Virtuvės veiks, jei darželį lankys bent 50 vaikų, kitu atveju tėvai turės pasirūpinti, kad vaikui būtų įdėta maisto iš namų. Toks maitinimo būdas yra numatytas ir higienos normose.

Vaikus priimantys darželiai privalės laikytis saugumo reikalavimų: vertinti visų priimamų vaikų sveikatos būklę, karščiuojančių ar turinčių infekcinių ligų požymių į darželį nepriimti, sudaryti sąlygas rankų higienai ir dezinfekcijai, užtikrinti, kad nebūtų organizuojamos bendros veiklos kelioms vaikų grupėms, darbuotojai dirbtų tik vienoje grupėje, vaikai nuolat lankytų tą pačią grupę. Darbuotojai, vykdantys vaikų priėmimą į įstaigą, turės dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, vykdant ugdymo procesą šių priemonių nereikės.

Du uostamiesčio darželiai – „Aitvarėlis“ ir „Eglutė“ – dėl remonto darbų ugdytinių priimti negalės, todėl tęs ugdymą nuotoliniu būdu iki birželio 1 d. Pasak Švietimo skyriaus vedėjos Laimos Prižgintienės, jei situacija dėl koronaviruso nepablogės ir nebus taikomi nauji ribojimai, daugelis kitų miesto darželių šiemet dirbs visą vasarą. Toks sprendimas priimtas siekiant padėti tėvams sklandžiau grįžti į darbą, švelninant karantino sąlygas arba pasibaigus karantinui.

Klaipėdoje viso karantino metu buvo sudaryta galimybė darželius lankyti medikų ir statutinių darbuotojų vaikams, o nuo balandžio 27 d. ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigas galėjo lankyti ir tie vaikai, kurių tėvai privalėjo vykdyti darbo funkcijas darbo vietoje bei negalėjo užtikrinti vaiko priežiūros namuose.

Darželių darbuotojai, kurie karantino metu tiesiogiai dirbo su vaikais, jau kviečiami atlikti prevencinį COVID-19 testą. Įstaigų vadovai, vadovaudamiesi Sveikatos apsaugos ministro patvirtintais prioritetais, privalo sudaryti įstaigoje dirbančių ir prevenciniu tikslu tikrintinų darbuotojų sąrašus, užtikrinti, kad į sąrašą įtraukti darbuotojai skambintų į Karštąją koronaviruso liniją trumpuoju telefono numeriu 1808 ir užsiregistruotų tyrimui. Karštoji koronaviruso linija informuoja darbuotoją, kada ir kur darbuotojas turi atvykti tyrimui. Klaipėdoje tyrimai atliekami mobiliajame punkte, kuris įsikūręs prie Švyturio arenos, Dubysos g. 10.


Klaipėdos savivaldybės inf.Pasidalink su draugais

Grįžti į sąrašą

  •  
  •  
  •