Kitą savaitę Lietuvoje prasideda pagrindinės 2016 metų nacionalinės Lietuvos kariuomenės pratybos

2016 03 04

Kitą savaitę Lietuvoje prasideda pagrindinės 2016 metų nacionalinės Lietuvos kariuomenės pratybos

Kovo 8 d. Klaipėdoje prasideda didžiausios šiais metais Lietuvos kariuomenės organizuojamos nacionalinės pratybos „Žaibo kirtis 2016“. Pratybų tikslas – treniruoti Lietuvos kariuomenės pajėgas vykdyti bendras operacijas su Vidaus reikalų ministerijai pavaldžiais vienetais ir gerinti sąveiką su valstybės civilinėmis institucijomis hibridinio karo atveju. Iš viso šiose pratybose dalyvaus apie 3 tūkst. karių, maždaug 500 pareigūnų ir apie 200 civilinių institucijų darbuotojų. Taip pat bus pašaukta 3 tūkst. rezervo karių.

Pagrindiniai pratybų veiksmai planuojami Klaipėdos pramonės rajone, gatvėse, uosto akvatorijoje. Klaipėdiečiai miesto gatvėse galės pamatyti patruliuojančius ginkluotus Lietuvos kariuomenės karius su technika, taip bus naudojama mokomosios pirotechninės priemonės, garsiniai šaudmenys. Pratybose dalyvaus ir Karinių oro pajėgų sraigtasparniai.

„Šių dienų konfliktai dažnai vyksta ir tankiai apgyvendintose vietovėse, o civiliai gyventojai tampa pirmosiomis aukomis, todėl siekiant suvaldyti konfliktus kariuomenei būtina treniruotis natūralioje aplinkoje – miestuose, gyvenvietėse. Lygiai taip pat kariuomenei yra aktualu, kad gyventojai matytų, jaustų ir suprastų Lietuvos karių ryžtą ir pastangas ginant mūsų visų valstybę“, – sako pratybų „Žaibo kirtis 2016“ vadovas Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo viršininkas brigados generolas Vilmantas Tamošaitis.

Pratybose bus vertinami ir treniruojami Lietuvos kariuomenės Greitojo reagavimo pajėgų bei Taikos meto užduočių vienetų veiksmai kartu su Vidaus reikalų ministerijos ir kitais vienetais reaguojant į vietinio pobūdžio ginkluotus incidentus ir valstybės sienos pažeidimus, pagal savo pobūdį neprilygstančius agresijos aktams.

Kartu su Lietuvos kariais treniruosis Policijos departamento, Viešojo saugumo tarnybos ir antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ pareigūnai, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos atstovai. Taip pat kartu treniruosis savivaldybių atstovai, ligoninių personalas ir Lietuvos šaulių sąjungos atstovai.

Antrą kartą  rengiamų šios serijos pratybų scenarijus sukurtas taip, kad per  pratybas būtų galima treniruoti, patikrinti ir įvertinti, kaip greitai ir efektyviai Vidaus reikalų institucijos galėtų pasitelkti Lietuvos kariuomenės taikos meto užduočių operacines ir greitojo reagavimo pajėgas siekiant kartu neutralizuoti ginkluotas diversines grupuotes, tuo pačiu maksimaliai apsaugojant civilius gyventojus ir jų turtą.  

Pratybos vyks kovo 8-16 d. o intensyviausi veiksmai Klaipėdoje numatomi kovo 12-13 d., kurių dalis vyks ir nakties metu.

KAM Viešųjų ryšių departamento inf.Pasidalink su draugais

Grįžti į sąrašą

  •  
  •  
  •