Nuteistas 15 metų nelaisvės, vėl disponavo daugybe ginklų

2016 03 09

Nuteistas 15 metų nelaisvės, vėl disponavo daugybe ginklų

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos (VPK KPONTV) pareigūnai atliko papildomus tyrimo veiksmus byloje dėl 2015 m. gruodžio pabaigoje Rietavo savivaldybėje įvykdyto pasikėsinimo įvykdyti ginkluotą apiplėšimą ir nustatė dar vieną įtariamąjį, galimai prisidėjusį prie šio rezonansinio nusikaltimo.
    Įtariama, kad asmuo galimai pardavė 2015 m. gruodžio mėn. ir 2016 m. sausio mėn. sulaikytiems įtariamiesiems šaunamuosius ginklus bei šaudmenis.

    Tyrėjai taip pat gavo duomenų, kad Kelmės rajono gyventojas ir pats galimai disponuoja dideliais šaudmenų, šaunamųjų ginklų bei sprogmenų kiekiais. Šiuos įtarimus tyrėjams patvirtino ir paties įtariamojo asmenybė. 1963 metais gimęs gyventojas 6 kartus teistas.

    2000 ir 2002 metais Šiaulių apygardos teismo nuosprendžiais jis buvo pripažintas kaltu dėl dalyvavimo ginkluoto nusikalstamo susivienijimo veikloje, Šiaulių mokesčių inspekcijos susprogdinimo, kurio metu keliasdešimt žmonių buvo sužaloti, o viena darbuotoja po kelių dienų mirė. Už padarytus labai sunkius rezonansinius nusikaltimus tąkart nuteistajam buvo paskirta 15 m. laisvės atėmimo bausmė.

    Uostamiesčio teisėsaugininkai, bendradarbiaudami su Šiaulių ir Telšių apskričių VPK pareigūnais, sulaikė įtariamąjį 2016 m. kovo pradžioje. Buvo atliktos kratos jo gyvenamosiose vietose Kelmės r., Aunuvėnų k., ir Šiauliuose. Kratose dalyvavo ir Lietuvos policijos Antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ sprogmenų specialistai.

    Per kratas pas sulaikytąjį rasti 4 artilerijos sviediniai su, įtariama, sprogstamąja medžiaga – trotilu, pistoletas, revolveris, šautuvas su optiniu taikikliu, savadarbis šaunamasis ginklas, šaunamųjų ginklų dalys, sprogdikliai, didelis kiekis įvairaus kalibro šovinių, parako.

    Telšių apskrities VPK Kelmės r. PK pradėtas atskiras ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo sprogstamosiomis medžiagomis.

    Klaipėdos apskrities VPK KPONTV atliekamame ikiteisminiame tyrime sulaikytajam pareikštas įtarimas dėl neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais ir šaudmenimis dideliais kiekiais. Įtariamasis uždarytas į Klaipėdos apskrities VPK areštinę. Klaipėdos miesto apylinkės teismo sprendimu jam paskirta kardomoji priemonė – suėmimas.

    Teisėsaugininkai tiria versiją dėl įtariamojo prisidėjimo prie kitų įvykdytų nusikaltimų.

    Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrius (ONKTS).
    Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas už neteisėtą disponavimą šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis, sprogstamosiomis medžiagomis numato areštą, arba laisvės atėmimą iki 8 metų.

Klaipėdos apskr. VPK inf.

Pasidalink su draugais

Grįžti į sąrašą

  •  
  •  
  •