Į Klaipėdą atkeliauja Šarūno Saukos tapybos paroda

2016 03 24

Į Klaipėdą atkeliauja Šarūno Saukos tapybos paroda

                                                      „ŽMOGUS SU SAUKOS VEIDU“ – KLAIPĖDOJE

Didžiulio susidomėjimo sulaukusi Šarūno Saukos tapybos paroda „Žmogus su Saukos veidu“ keliauja į Klaipėdą – nuo balandžio 3 d. ją bus galima aplankyti Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmuose. Išskirtinės, klaipėdiečių ypač lauktos parodos pradžia taip pat bus neeilinė – sekmadienį, balandžio 3 d., 12 val. miesto visuomenei bus sudaryta galimybė apžvelgti parodą, daugiau sužinoti apie charizmatiškąjį menininką ir jo kūrybą iš jo dukros ir parodos kuratorės Monikos Saukaitės. Lankytojų laukia valandos trukmės  ekskursija po parodą.

Šarūno Saukos tapybos parodoje bus eksponuojama daugiau kaip 60 tapybos darbų, sukurtų 1978–2015 m. Lankytojai galės pamatyti ir keletą paveikslų, kurie nebuvo rodyti parodoje Nacionalinėje dailės galerijoje Vilniuje.

Šarūnas Sauka – vienas savičiausių, labiausiai išsiskiriančių, žinomiausių lietuvių tapytojų, Nacionalinės premijos laureatas (1989), apdovanotas Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio Gedimino ordinu (1998), Baltijos Asamblėjos medaliu (2013), o šių metų pradžioje – ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Karininko kryžiumi.

Retrospektyvinė Š. Saukos tapybos paroda sukonstruota kaip pasakojimas, vedantis per ryškiausius menininko kūrybos motyvus. Darbai pristatomi ne chronologiškai, bet kaip vientisas tapybinis pasaulis, kurio gyventojai, vietos, ritualiniai įvykiai transformuodamiesi keliauja iš vienų paveikslų į kitus. Parodos pavadinimas – „Žmogus su Saukos veidu“ – į dėmesio centrą iškelia nuolatinę žiūrovo ir jį iš paveikslo stebinčio Saukos antrininko akistatą.

Pasak parodos kuratorės Monikos Saukaitės, šiame savita logika pagrįstame tapybos pasaulyje Saukos veidas nėra paprastas autoportretas, bet veikiau ritualinė kaukė, po kuria slypi patys įvairiausi paveikslų personažai. Žmogų su Saukos veidu galime įsivaizduoti esant aktorių, kuris paveiksluose it teatre atlieka skirtingus vaidmenis ir pasakoja mums apie gyvenimą, jo absurdą, prasmės ieškojimus, o galbūt ir apie mus pačius.

Parodos kuratorė – Monika Saukaitė, architektas – Justinas Dūdėnas.

Balandžio 3 d., sekmadienį, 12 val. – ekskursija su parodos kuratore Monika Saukaite.

Šarūno Saukos tapybos paroda „Žmogus su Saukos veidu“ veiks iki 2016 m. gegužės 8 d.
KKKC Parodų rūmų (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) darbo laikas: trečiadienį–sekmadienį 11–19 val.

KKKC inf.Pasidalink su draugais

Grįžti į sąrašą

  •  
  •  
  •