Pagerbti naujieji Klaipėdos kultūros magistrai

2017 08 01

Pagerbti naujieji Klaipėdos kultūros magistrai

Klaipėdos piliavietės Frydricho poternoje – iškilminga kultūros magistrų žiedų įteikimo ceremonija. Pagal renesansinio žiedo, saugomo Pilies muziejuje, pavyzdį pagaminti auksiniai žiedai kultūros magistrams tradiciškai įteikti per miesto gimtadienį. Šiemet garbingas kultūros magistro titulas buvo suteiktas trims nusipelniusiems menininkams - aktoriui, pedagogui Dariui Meškauskui, kompozitoriui, pedagogui Remigijui Šileikai ir dailininkui-keramikui Isroildžonui Baroti.

„Jūsų kūryba surado savąjį klausytoją ir žiūrovą bei įtikino jį tiek, kad tuo patikėjo visa Klaipėda. Nuoširdžiai džiaugiuosi, kad esate garbingoje Klaipėdos kultūros magistrų ložėje. Linkėdamas Jums įkvėpimo, kūrybinio entuziazmo, taip pat linkiu nesustoti. Nors ir kiek daug darbų jau nuveikėte, labai noriu, kad Jūs patys pirmiausia patikėtumėte tuo, kad didysis vaidmuo dar nesuvaidintas, didžioji gyvenimo simfonija dar nesugrota, didysis autorinis darbas dar laukia ateityje. Tai turėtų tapti motyvaciniu varikliu kuriant, nesustojant ir toliau puoselėjant Klaipėdą“, – sveikindamas šių metų kultūros magistrus sakė miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Klaipėdos kultūros magistro vardas suteikiamas Klaipėdos miesto menininkams ar kitiems kultūros darbuotojams už išskirtinius nuopelnus miesto kultūrai. Kiekvienais metais gali būti suteikiami ne daugiau kaip 3 vardai. Įvertinus tai, kad Klaipėda yra 2017 metų Lietuvos kultūros sostinė, Klaipėdos kultūros magistro vardo suteikimo komisija šiemet nusprendė suteikti maksimalų kultūros magistrų vardų skaičių. Pretendentus šiam titului gauti buvo kviečiamos siūlyti Klaipėdos kūrybinės sąjungos, kultūros institucijos, nevyriausybinės organizacijos bei fiziniai asmenys.

Kultūros magistrai Klaipėdoje renkami nuo 2003 metų. Pernai šis garbingas titulas buvo suteiktas Prano Domšaičio galerijos vedėjai Kristinai Jokubavičienei ir rašytojui, eseistui, poetui Rolandui Rastauskui. Iš viso per 2003 – 2016 metus kultūros magistro vardas yra suteiktas 30 asmenų. Tam pačiam asmeniui šis titulas antrą kartą nesuteikiamas.Pasidalink su draugais

Grįžti į sąrašą

  •  
  •  
  •