Išaiškintas nelegalių lombardų tinklas

2017 10 25

Išaiškintas nelegalių lombardų tinklas

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdyba, bendradarbiaudama su Lietuvos kriminalinės policijos biuru, Finansinių nusikaltimų tyrimo valdyba ir kitų apskričių policijos komisariatais, atliko didelio masto tiriamąjį darbą dėl galimai neteisėtos lombardų Klaipėdos apskrityje ir kituose Lietuvos miestuose veiklos, bei sulaikė 14 organizuotoje grupėje veikusių asmenų.

Ilgą laiką tikrindami galimai nusikalstamą lombardų Klaipėdos apskrityje ir visoje Lietuvoje veiklą, bei turėdami duomenų, jog lombardų darbuotojai, žinodami, apie atnešamus vogtus daiktus, juos superka, pareigūnai surinko duomenis, pakankamus įtarti, jog susibūrę į organizuotą grupę, kurioje buvo kruopščiai pasiskirstyta vaidmenimis – 4 organizatoriai, du apskaitininkai, du buhalteriai, vykdytojai, įtariamieji, įkūrę šešias įmones, supirkinėjo vogtas vertybes bei jas perpardavinėjo.

Tyrimo metu išaiškinta, jog galimai nusikalstama veikla – vogtų daiktų supirkimu ir realizavimu, galimai užsiėmė lombardai Klaipėdoje, Gargžduose, Palangoje, Kretingoje, Šilutėje, Telšiuose, Plungėje, Kaune, Marijampolėje, Alytuje ir kituose miestuose.  Taip pat gauta duomenų, jog minėtose įmonėse buvo apgaulingai tvarkomi buhalterinės apskaitos dokumentai neįtraukiant visų supirktų daiktų į apskaitą.

Viso Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai, kartu su FNTT, „ARO“ bei kitų tarnybų pareigūnais atliko kratas 83 vietose – įmonėse, įtariamųjų namuose visoje Lietuvoje, automobiliuose, pareiškė įtarimus 15 asmenų, 14 iš jų sulaikyti. Atliekant kratas ir sulaikant įtariamuosius pasitelkta apie 150 policijos ir kitų tarnybų pareigūnų.

Kratų lombardų patalpose, įtariamųjų namuose ir automobiliuose metu aptikta apie 400 tūkstančių galimai neapskaitytų grynųjų pinigų – vieno įtariamojo namuose Klaipėdos mieste rasta net 214 tūkstančių galimai neteisėtu būdu įgytų eurų.

Pareigūnai aptiko ir apie 50 kilogramų galimai neapskaityto aukso, bei apie 70 kilogramų sidabro gaminių. Dalis aukso gaminių buvo išardyti – paruošti perlydymui,  rasta ir jau išlydyto aukso. Kratų metu pareigūnai aptiko ir senovinių, galimai vogtų vertingų monetų – devynias auksines ir 268 sidabrines monetas. Taip pat rasta galimai vogtų mobiliojo ryšio priemonių ir statybinių įrankių.

Tyrimui vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorai.

Klaipėdos apskrities VPKPasidalink su draugais

Grįžti į sąrašą

  •  
  •  
  •