Gerai dirbantiems biudžetinių įstaigų darbuotojams – didesni atlyginimai

2017 12 20

Gerai dirbantiems biudžetinių įstaigų darbuotojams – didesni atlyginimai

Klaipėdos biudžetinių įstaigų darbuotojų motyvacijai didinti – 2,3 mln. eurų. Tokią papildomą pinigų sumą per ateinančius metus planuojama skirti socialiniams darbuotojams, muziejininkams, bibliotekininkams ir kitiems uostamiesčio savivaldybės biudžetinių įstaigų darbuotojams, išskyrus LR Valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo įstatyme numatytas išimtis.

Žinia,  pasikeitus šalies teisės aktams, pareiginę biudžetinių įstaigų darbuotojų algą dabar sudaro pastovioji ir kintamoji dalys, taip pat priemokos ir premijos. Pastovioji atlyginimo dalis nustatoma pagal pareigybės lygį, profesinio darbo patirtį ir kitus teisės aktuose numatytus kriterijus, o kintamoji dalis priklausys nuo darbo rezultatų, kurie bus vertinami kasmet. 2018 metų pradžioje darbuotojų laukia pirmieji vertinimai.

„Dėl motyvacinės sistemos diegimo Klaipėdos biudžetinėms įstaigoms ateinančiais metais numatoma skirti 7-iais procentais didesnį darbo užmokesčio fondą. Toks padidėjimas leis įstaigų vadovams motyvuoti gerai ir labai gerai dirbančius darbuotojus, nes būtent jiems prisidės papildoma atlyginimo dalis. Pirmieji biudžetinių įstaigų darbuotojų veiklos vertinimai numatomi neatidėliojant –  jau po naujųjų metų“, – sako Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.  

LR Valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo įstatyme įtvirtinta, kad kintamoji atlyginimo dalis turi būti numatoma labai gerai ir gerai įvertintiems darbuotojams, o prasčiau įvertintiesiems ši papildoma algos dalis nepriklauso. Kintamasis algos dydis, atsižvelgiant į veiklos rezultatus, bus numatomas metams. Konkrečius dydžius pagal įstatymo nurodytas procentinių išraiškų ribas turi nusistatyti pačios biudžetinės įstaigos savo darbo apmokėjimo sistemose. Labai gerai įvertintiems darbuotojams pagal įstatymą gali būti numatoma ne tik kintamoji atlyginimo dalis, bet ir vienkartinė premija, neviršijanti pareiginės algos pastoviosios dalies dydžio.

Panaši sistema galios ir Klaipėdos biudžetinių įstaigų vadovams. Jų darbo apmokėjimo sistemos aprašas bus teikiamas svarstyti uostamiesčio savivaldybės tarybai. Apraše numatoma, kad labai gerai įvertintiems vadovams metams turi būti skiriama kintamoji atlyginimo dalis, kurios dydis – ne mažiau kaip 10 procentų pareiginės algos pastoviosios dalies, gali būti skiriama ir vienkartinė premija. Tuo metu gerai įvertintiems vadovams numatoma skirti kintamąją dalį, ne mažesnę kaip 5 procentai pastoviosios dalies dydžio. Prasčiau įvertintiems vadovams kintamoji dalis nebūtų skiriama.

Po naujųjų metų atlyginimų pokyčius pajus ne tik gerai ir labai gerai įvertinti biudžetinių įstaigų darbuotojai. Atlyginimų dydžiui įtakos turės ir šalyje padidintas pareiginės algos bazinis dydis, neapmokestinamasis pajamų dydis bei minimali mėnesinė alga.


Klaipėdos miesto savivaldybės inf.Pasidalink su draugais

Grįžti į sąrašą

  •  
  •  
  •