Laivas nutrauktas nuo seklumos

2017 12 27

Laivas nutrauktas nuo seklumos

Su Kipro vėliava plaukiojantis laivas „Ocean Crown“ trečiadienį nuo seklumos nutrauktas, pranešė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija. Pasak uosto pranešimo, į laivą „Ocean Crown“ įlaipintas locmanas. Laivas bus plukdomas į uostą - jis švartuosis prie 12 krantinės. Laivas bus nuodugniai apžiūrėtas, narai patikrins povandeninę jo dalį, ar nėra jokių pažeidimų. Laivo kapitonas patikino, kad korpuso pažeidimų neužfiksuota, teršalų nepastebėta. Dėl incidento bus atliekamas tyrimas.

190 metrų ilgio laivas buvo įkalintas ties II Melnrage. Preliminari nelaimės priežastis - laivo pagrindinio variklio gedimas.

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos dispečeriai informaciją apie nevaldomą su Kipro vėliava plaukiojantį laivą gavo gruodžio 24 d. paryčiais. Kadangi dėl stipraus vėjo, kuris gūsiuose siekė iki 28 m/s ir jūroje iki 5 metrų aukščio įsisiautėjusių bangų, Klaipėdos uoste laivyba nuo gruodžio 23 d. vakaro buvo ribojama, laivas leidimo įplaukti į uostą laukė inkaravietėje. Laivo kapitonas ne kartą buvo įspėtas nestovėti audroje nuleidus inkarą, tačiau šio įspėjimo jis nepaisė. 02.15 val. tarnyboms jis pranešė dėl variklio gedimo nebegalintis valdyti laivo, todėl paprašė vilkikų pagalbos. Tuo metu vėjo greitis buvo pasiekęs 28 m/s. Vilkikai dėl milžiniškų bangų priplaukti prie sausakrūvio laivo negalėjo, todėl laivas su 20 žmonių įgula ėmė dreifuoti ir likus 200 metrų nuo kranto, 04.50 val. užplaukė ant seklumos. Šioje vietoje gylis siekia 5 metrus.Pasidalink su draugais

Grįžti į sąrašą

  •  
  •  
  •