Iškilmingai iškelta Dainų šventės vėliava

2018 07 01

Iškilmingai iškelta Dainų šventės vėliava

Vilniuje iškilmingu šventės vėliavos iškėlimu pradėta Dainų šventė, šiemet skirta paminėti Lietuvos šimtmetį. „Širdyse yra džiaugsmas, kad prasideda mūsų nuostabi šventė, kuri atspindi mūsų tautos visus klodus: mūsų meilę Tėvynei, mūsų kūrybą, pasitikėjimą savimi ir pasididžiavimą savimi“, – S. Daukanto aikštėje vykusiame renginyje kalbėjo prezidentė Dalia Grybauskaitė. „Mūsų laukia įspūdinga diena ir įspūdinga savaitė. Dainų šventė šiandien skleis virš Vilniaus savo sparnus, ją matysime ir jausime visur“, – sakė šalies vadovė. Ji pabrėžė, kad tai ypatinga šventė, nes tokia būna tik kartą per šimtmetį. „Todėl ir jausimės ypatingai, nes tai mūsų šimtmečio šventė, kuriai ilgai ruošėsi daugybė dainininkų, muzikantų, šokėjų, tėvelių, vaikų visoje Lietuvoje ir daugelyje pasaulio šalių, iš kurių matome svečius šiandien čia“, – sakė D. Grybauskaitė.

Sekmadienį Rotušės aikštėje vyks pasaulio lietuvių ir Lietuvos tautinių bendrijų renginys, Vingio parke skambės atidarymui skirta roko opera.
Pagrindiniame Dainų šventės renginyje – Dainų dienoje Vingio parke liepos 6-ąją dalyvaus per 12 tūkstančių dainininkų.

Antradienį vyksianti Folkloro diena bus skirta iškiliausiems Lietuvos valstybės veikėjams, o daugiausiai dėmesio joje bus skiriama 1918 metų Vasario 16-osios aktą pasirašiusios Lietuvos tarybos pirmininkui Jonui Basanavičiui.

Per trečiadienį vyksiantį Ansamblių vakarą Kalnų parke bus sukurtas simbolinis rugių laukas, kuriuo eis 20 nėščių moterų.

Dainų šventėje „Vardan tos...“ dalyvaus ir beveik 1400 klaipėdiečių. Organizatorių duomenimis, iš viso šventėje laukiama 36 tūkst. dalyvių ir dar bent dešimt kartų tiek žiūrovų.Pasidalink su draugais

Grįžti į sąrašą

  •  
  •  
  •