Klaipėdos savivaldybės taryba – už Slengių prisijungimą

2018 11 29

Klaipėdos savivaldybės taryba – už Slengių prisijungimą

Klaipėdos miesto savivaldybės taryba pritarė, kad Klaipėdos rajone esanti Slengių gyvenvietė būtų prijungta prie Klaipėdos miesto. Žinia, tokią iniciatyvą iškėlė patys slengiškiai, lapkričio 11 d. vyko ir vietos gyventojų apklausa, kurioje 58,4 proc. dalyvavusiųjų pasisakė už Slengių prijungimą prie miesto. Pagal šalies teisės aktus, galutinį sprendimą turės priimti Seimas, o Vyriausybė, teikdama Seimui dokumentus dėl savivaldybių teritorijų ribų keitimo, kartu turi pateikti ir savivaldybių, kurių teritorijų ribos keičiamos, tarybų nuomonę.

„Tai yra tam tikras precedentas, kurio laukia bei stebi ir daugiau gyvenviečių, esančių aplink Klaipėdą ir šiandien sprendžiančių panašią dilemą. Tarybos pritarimas nereiškia, kad bus užmiršti ir į antrą planą nustumti klaipėdiečių interesai, tačiau mes turime atkreipti dėmesį ir į žmones, kurie Klaipėdoje mato viltį ir tam tikrą siekiamybę“, – tarybos posėdžio metu sakė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.  

Slengiai nuo Klaipėdos miesto centro yra nutolę apie 5 kilometrus, tuo metu iki Klaipėdos rajono centro – Gargždų – yra apie 20 kilometrų. Slengių plotas yra apie 270 ha, čia yra apie 1100 gyventojų. Gyventojams aktualūs vaikų priėmimo į miesto mokyklas ir darželius, patogesnio susisiekimo su Klaipėdos miestu ir kiti klausimai. Reaguodama į Slengių gyventojų iniciatyvinės grupės siūlymą Slengius prijungti prie Klaipėdos miesto, Klaipėdos rajono taryba yra išreiškusi nepritarimą tokiam žingsniui.

Klaipėdos miesto savivaldybės inf.Pasidalink su draugais

Grįžti į sąrašą

  •  
  •  
  •